telenoveli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

telenoveli

Ова е македонски форум за теленовели.Добредојдовте!
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Benjamin Rojas

Go down 
АвторПорака
*NeSe*
Admin
*NeSe*


Број на мислења : 49
Join date : 2009-01-23
Age : 30
Местолокација : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

Benjamin Rojas Empty
ПишувањеПредмет: Benjamin Rojas   Benjamin Rojas Icon_minitimeСаб Јан 24, 2009 6:34 am

Benjamin Rojas Benja
Бенјамин Рохас (шпански: Benjamín Rojas) (роден 16 април, 1985) е познат аргентински глумец. Исто така познат е и како музичка ѕвезда, како дел од групата „Erreway“, којашто имаше турнеи низ Аргентина.

Својата кариера ја започнува на 10 годишна возраст во детската сапуница "Chiquititas" (дечиња) во улогата на Јаго, дете од џунглата. Подоцна ја добива улогата на Баутиста Арсе во истата серија. Тогаш всушност ја наоѓа својата прва девојка, Камила Бордонаба. Потоа во 2002 и 2003 глуми во серијата „Млади бунтовници“ (Rebelde Way) кога и го достигнува својот најголем успех. Истата година (2002) станува член на мега-популарната група Erreway во која сѐ уште членува. Во 2004 ја снима филмската верзија на "Rebelde Way"- "Erreway 4 caminos" (Еревеј 4 чекори). Потоа настанува распад на групата, Поради тоа што Луисана Лопилато ја напушта групата. Во 2004 глуми во серијата "Floricienta" (Фефелашка) која достигнува огромен успех. Во 2006 повторно се оформува Erreway, но без Луисана. Истата година глуми во „Alma Pirata“ (Пиратска душа) заедно со Луисана.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.anenese.hi5.com
 
Benjamin Rojas
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
telenoveli :: Глумци и глумици :: Латиноамерикански глумци-
Отиди до: