telenoveli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

telenoveli

Ова е македонски форум за теленовели.Добредојдовте!
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 El Rostro De Analia

Go down 
2 posters
АвторПорака
Elen4e

Elen4e


Број на мислења : 21
Join date : 2009-02-01

El Rostro De Analia Empty
ПишувањеПредмет: El Rostro De Analia   El Rostro De Analia Icon_minitimeНед Мар 15, 2009 4:34 am

El Rostro De Analia Elrostrodeanalasn8


Анали (шпански јазик: El Rostro de Analia) е американска теленовела. Во главните улоги се појавуваат Елизабет Гутиерез, Мартин Карпан, Марица Родригез и со специјално гостување на Габи Еспино. Серијата е напишана од венецуелскиот писател, Умберто “Кико” Оливиери, но исто така е и римејк на венецуелската теленовела Марија, Марија. Во САД, серијата со прикажување започна на 20 октомври.
Кај нас серијата се емитува на Сител Телевизија во ударен термин.


АНАЛИ - EL ROSTRO DE ANALIA
Земја на потекло: САД/Колумбија
Година: 2008/09
Eпизоди: 120


Во оваа интригантна приказна, за амбиција, одмазда и да се испреплетат во светот на злосторствата и да се кова завера против Маријана Андраде (Габи Еспино), млада и успешна бизнисменка која открива дека нејзиниот маж има афера со нејзината братучетка Сара (Марица Родригез). Сара е убава, амбициозна и опасна жена вплеткана во мафија со дрога, која е неспособна за ништо друго освен за убиства како би го добила тоа што го сака.
Кога Маријана ја открива страшната вистина, таа ја напушта куќата и заминува, а средба лице во лице со жената која е пратена да ја убие неа. После атентатот на својот живот и автомобилската несреќа која и го остава лицето променето засекогаш. Еден научник ја пронаоѓа Маријана кој несвесно и го реконструира лицето во крива слика, која засекогаш ќе го замени текот на нејзиниот живот. Таа не може да се сети на ништо од своето минато, и сега е со лицето на Аналија (Елизабет Родригез), жената која се обидела да ја убие неа. Маријана е присилена да го живее животот во темнина на нејзиниот убиец. Во тој момент таа ќе живее двоен живот за борбата помеѓу љубовта и нејзината желба за одмазда. На крајот таа ќе биде присилена да одлучи ако може да прости, како би ја пронашла среќата дури и ако таа има прифаќање да живее во сенка на Аналија.

Улоги: Елизабет Гутиерез, Мартин Карпан, Марица Родригез, Габриел Порас, Химена Дуке, Габи Еспино, Зули Монтеро, Алехандро Шабан
Вратете се на почетокот Go down
Elen4e

Elen4e


Број на мислења : 21
Join date : 2009-02-01

El Rostro De Analia Empty
ПишувањеПредмет: Re: El Rostro De Analia   El Rostro De Analia Icon_minitimeНед Мар 15, 2009 4:49 am

EL ROSTRO DE ANALIA" (Лицето на Аналија) е новата теленовела на Кико Оливери, воедно и римејк на теленовелата "Maria, Maria".

Главни глумци во теленовелата ќе бидат Елизабет Гутиерез и Мартин Карпан.




El Rostro De Analia 0000171363-61670L
El Rostro De Analia Martin%20karpan
Негативци во серијата се Марица Родригез и Габриел Порас.
El Rostro De Analia 340x
El Rostro De Analia 2758_1
Габи Еспино (Марианхела - Вљубени и злобни) исто така ќе настапува во серијата, но со специјално гостување
El Rostro De Analia 054xa0
Габи во теленовелата ќе ја глуми вистинската Аналија која во теленовелата умира, а нејзиниот идентитет го превзема главната глумица Елизабет Гутиерез.
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Admin
Admin


Број на мислења : 93
Join date : 2009-01-23

El Rostro De Analia Empty
ПишувањеПредмет: Re: El Rostro De Analia   El Rostro De Analia Icon_minitimeНед Мар 15, 2009 9:22 am

Мојата омилена серијааа ја обожавам
Вратете се на почетокот Go down
https://telenoveli.forumakers.com
Elen4e

Elen4e


Број на мислења : 21
Join date : 2009-02-01

El Rostro De Analia Empty
ПишувањеПредмет: Re: El Rostro De Analia   El Rostro De Analia Icon_minitimeВто Мар 17, 2009 9:33 am

и мене ми е омиленаааааааааа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





El Rostro De Analia Empty
ПишувањеПредмет: Re: El Rostro De Analia   El Rostro De Analia Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
El Rostro De Analia
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
telenoveli :: Теленовели :: Колумбиски теленовели-
Отиди до: